VESTA®’dan Yeni Eğitim: Çene-Yüz İskeletine Ekstraoral Yaklaşımlar

Diş hekimliğinde mezuniyet sonrası eğitimlerin öncüsü VESTA® Akademi, alanında tecrübeli eğitmenleri kursiyerler ile buluşturuyor. Ortodontiden implantolojiye farklı başlıklarda eğitimler düzenleyen Akademi, ileri cerrahi başlığında yeni bir kurs tasarladı.

“Çene-Yüz İskeletine Ekstraoral Yaklaşımlar” başlıklı kurs, Prof. Dr. Mustafa Sancar Ataç ve Dr. Norbert Fock tarafından veriliyor. Viyana’da Viyana Tıp Üniversitesi Anatomi Çalışma Merkezi’nde gerçekleştirilecek kursun tarihi 12-13 Aralık 2020. Sadece ağız-diş-çene cerrahlarının ve bu alanda eğitimi devam eden doktora/uzmanlık öğrencilerinin katılabildiği bu benzersiz deneyim, daha iyi bir cerrah olma yolunda eşsiz bir fırsat sunuyor.

Kurs, yüzdeki anatomik bölgelere erişim için farklı cerrahi yaklaşımları içermektedir. Ağız-diş-çene cerrahlarının günlük pratikte kullanabileceği bölgesel flep açma teknikleri konusunda hem anatomik bilgileri pekiştirmeyi hem de cerrahi becerileri geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Daha İyi Bir Cerrah Olma Yolunda Eşsiz Bir Fırsat

Eğitim kadrosu ile öne çıkan bu eğitim, plastik modeller yerine gerçek dokularda çalışma imkanı veriyor. Gerçek dokulara temas etmek, endişe ve tedirginlik duymadan cerrahi işlem yapmak önemli bir deneyim.

Daha özgüvenli cerrahlar olabilmek için, farklı teknik ve yaklaşımları, bu konudaki en tecrübeli isimler olan Prof. Dr. Mustafa Sancar Ataç ve Dr. Norbert Fock’tan uygulamalı olarak öğrenmek, sorular sorup detaylı şekilde yanıt almak, cerrahi becerilerini artırmak isteyen katılımcılar için en büyük avantaj. Kadavra üzerinde çalışmayı birçok hekim “olağanüstü” olarak tanımlıyor. Yapılabilecek hatalar en risksiz şekilde yaşanırken, gerçek bir tecrübe ve mesleki ilerleme sağlanıyor.
YASAL UYARI: Bu yazı/haber/makalenin bütün yayın ve çoğaltma hakları VESTİYER YAYIN GRUBU'na aittir. Kaynak gösterilmeksizin kısmen veya tamamen iktibas edilmesi yasaktır.