Khoury Konseptini ve Biyolojik Kemik Ogmentasyon Yöntemini Öğrenmek İsteyenler için Büyük Fırsat

Khoury Konseptinin ve Biyolojik Kemik Ogmentasyon yönteminin detaylı olarak ele alındığı bu kursta, dental implant cerrahisinde başvurulan birçok yöntem, kadavra uygulamalı olarak öğretiliyor.

Sert doku işlemlerinin yanı sıra yumuşak doku operasyonlarının da anlatıldığı kurs, bu alanda uluslararası önemli tecrübeye sahip Dr. Şerif Küçük tarafından veriliyor.

Eğitim sırasında İDEA Deneysel Ar-Ge & Eğitim Merkezi’nde taze insan kadavrası üzerinde uygulama yapacak olan hekimler iki farklı eğitim seçeneğinden kendilerine en uygun olanı seçebilecekler. Kemik ogmentasyonu konusunda henüz çalışmaya başlayan veya başlamak isteyen hekimler 1 günü teorik 1 günü uygulamalı iki günlük kursu seçebilecekken, kemik ogmentasyonu konusunda bilgisi olan fakat kendini geliştirmek isteyen hekimler 1 günü teorik, 2 günü uygulamalı üç günlük Kadavra Uygulamalı Masterclass Of Bone Augmentation Temel & Vertikal Kursu seçebiliyor.

Uluslararası Katılımcılar için de Ek Sınıf

Türk diş hekimlerinin yanı sıra uluslararası diş hekimlerini de İstanbul’da ağırlayan VESTA Akademi, bu eğitim için de yurt dışı taleplerini alıyor. Eğitimde teorik dersler, Türkçe ve İngilizce olmak üzere ayrı ayrı günlerde verilirken, anatomi laboratuvarındaki uygulamalı dersler ise, Türkçe-İngilizce grupla aynı anda yapılacak.
Ekim ayında yapılacak eğitimde katılımcı diş hekimleri; anatomi bilgilerinin tazelenmesi, Biyolojik Kemik Augmentasyon (BKA) Yönteminin felsefesi ve Khoury Konsepti, Intraoral kemik elde etme bölgeleri ve teknikleri, Khoury Konsepti ile lateral kemik blok ogmentasyonu ve yumuşak doku yönetimi, ileri greftleme prosedürleri ile sinüs yükseltme (açık, kapalı ve sandviç yöntemi / Schneiderian membran perforasyon dikme yöntemi) yöntemlerini öğrenecekler.

Eğitim hakkındaki detaylı bilgileri bu linki tıklayarak öğrenebilir, ayrıntılı eğitim müfredatını inceleyebilirsiniz.


Haber: Elif Taman Yazıcı (VESTA Akademi)
YASAL UYARI: Bu yazı/haber/makalenin bütün yayın ve çoğaltma hakları VESTİYER YAYIN GRUBU'na aittir. Kaynak gösterilmeksizin kısmen veya tamamen iktibas edilmesi yasaktır.