Eğitim & Etkinlik » VESTA | Vestiyer Akademi
Periimplantitis Kursu
0.00 TL
04-05 Aralık 2020

Bu eğitimde, implantolojinin en önemli komplikasyonlarından periimplantitisin ne olduğunu, neden oluştuğunu, nasıl teşhis ve tedavi edildiğini öğreneceksiniz. 
Eğitimle ilgili detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için lütfen tıklayınız. DrVesta.Com
Eğitime Dair

İmplantların diş hekimliği tedavi seçenekleri arasındaki konumu güçlenip, implant kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte, periimplantitis de diş hekimliğinin gündemini meşgul etmeye başladı. İmplantların yoğun kullanımı, periimplantitisin zararlı etkilerini ortaya çıkardı.

İYİ TANINMIYOR AMA GÖRÜLME SIKLIĞI %40

Ancak kliniğinde implant uygulayan diş hekimlerinin büyük bir bölümü, bu komplikasyona dair ya çok az bilgi sahibi ya da hiç haberdar değil. Periimplantitis konusunda temel bilgilere sahip az sayıdaki meslektaşımızın da önemli bir kısmı bu komplikasyonun nedenleri ve tedavi seçenekleri konusunda yeterli donanıma sahip değil.

Periimpantitis, dişeti ve/veya kemik yüzeyinde etkili bir rahatsızlıktır ve implant uyulanan hastalarda %40’a varan oranda görülmektedir.

PROF. DR. ATA ANIL & PROF. DR. VOLKAN ARISAN

Türkiye ve Avrupa’nın önde gelen periodontoloji uzmanlarından olan ve uzun yıllardır periimplantitis üzerine çalışmalar yapan Prof. Dr. Ata Anıl bu kursta periimplantitisin tanımı, teşhisi, nedenleri ve tedavi yöntemleri üzerinde duruyor. Eğitimde Prof. Dr. Ata Anıl’a, oral implantoloji konusunda yurtiçi ve yurt dışında önemli çalışmalara imza atan Prof. Dr. Volkan Arısan eşlik ediyor. Periimplantitis tedavisinin güvenilirliliğini bütün boyutlarıyla ele alınıyor

Periimplantitis oluşumunda, periodontal hastalığın yanısıra sistemik hastalıkların, özellikle diabetin etkileri anlatılıyor. Ülkemizde yaygın kullanılan sigaranın ve benzeri kötü alışkanlıkların periimplantitisle sebep-sonuç ilişkisi üzerinde duruluyor.

CANLI CERRAHİ DEMO


Eğitimin pratik bölümünde, Prof. Dr. Ata Anıl, tedavi seçeneklerinden flap operasyonu, implantoplasti, laser ve toz püskürtme uygulamasını hastalar üzerinde uygulamalı olarak anlatıyor.
Kemik defektlerinin kemik rejenerasyonuyla veya rejenerasyon olmaksızın tedavi opsiyonları, yani rezektif ve rejeneratif yöntemler mukayeseli olarak değerlendinriliyor.
Yapışık dişeti ve keratinize dişeti kaybı bağlamında bağ dokusu greftinin alınması ve kullanılması da kursun uygulamalı olarak anlatılacak konuları arasında yer alıyor.

UYGULAMA
Katılımcı hekimler, eğitmen gözetiminde koyun kafası üzerinde bağ dokusu greft uygulaması yapacaklardır.
Kursun temel amacı, implant uygulayan diş hekimlerinin, periimplantitisin ne olduğunu, risklerini, önlemlerini ve tedavisini bütün yönleriyle anlaması ve öğrenmesidir.

EĞİTİM HEDEFİ
Periimplantitisin kursiyer dişhekimleri tarafından bütün yönleriyle anlaşılması; önleme prosedürleri ve/veya tedavi yöntemleri konusunda her katılımcıya yetkinlik kazandırılması amaçlanmaktadır.
Eğitimle ilgili detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için lütfen tıklayınız. DrVesta.Com