VESTA | Eğitimler » Hekimlere Yönelik Eğitimler
Ortodonti Modüler Seminer Programı
0.00 TL
1.Modül: 03-05 Nisan 2020
2.Modül: 19-21 Haziran 2020
3.Modül: 11-13 Eylül 2020

Dr. Parmjit Singh
Prof. Dr. Simon Ash

Eğitimle ilgili detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için lütfen tıklayınız. DrVesta.Com
ORTODONTİ KURSU ÜÇÜNCÜ GRUP KAYITLARI BAŞLADI

VESTA’nın, İngiltere’nin ilk özel diş hekimliği fakültesi olan BPP University School of Health’in eğitmenleri ile birlikte düzenlediği Ortodonti Modüler Seminer Programı’nın ilk yıl kursiyerleri, eğitimlerini tamamlayıp, sertifikalarını aldılar bile.

İkinci grubun kontenjanı ise çok önceden doldu ve onlar da 4 Mayıs 2018 Cuma günü eğitime başladılar.

Şimdi üçüncü grubun kayıtları başladı ve hızla devam ediyor. Üçüncü grup kursiyerlerin eğitime başlama tarihi, 7 Aralık 2018 olarak açıklandı.
 
Yılda sadece bir grup kursiyer alabildiğimizi ve her bir grup için sadece 18 kişilik kontenjanımız olduğunu hatırlatmak isteriz.
 
Kayıtlarımız başladı. Hemen arayın, 18 koltuktan birini sizin için ayıralım. 

  


Ortodontiye Nereden, Nasıl Başlamalı?

Dürüstçe itiraf etmemiz gerekirse, bir çok diş hekimi, fakültenin 3. sınıfından itibaren teorik ve uygulamalı eğitimini almış olmasına rağmen, ortodonti konusunda kendini eksik hissetmektedir.

Elbette ileri düzey çapraşıklıklar, kompleks vakalar noktasında hastaların uzman bir ortodontiste yönlendirilmesi gerekli ve kaçınılmazdır. Ancak hafif çapraşıklıkları düzeltebilmeyi, implant tedavisi yahut protetik planlama esnasında karşılaştığı, kompleks olmayan sorunları giderebilmeyi çoğu diş hekimi arzu etmektedir.

Özellikle büyük şehirlerde değil de periferde mesleğini icra eden meslektaşlarımız ve onların hastaları açısından bakıldığında, bu konu, çok daha büyük önem arzetmektedir.

  


Mükemmellik Detaylarda Gizlidir

Ortodonti konusunda şimdiye kadar Türkiye’de düzenlenegelen eğitimleri, kursları inceleyen yahut bu programlardan bazılarına katılmış olan dişhekimlerinden, VESTA’ya yoğun talepler gelmekteydi. Tabii ki VESTA olarak, meslektaşlarımız tarafından bize ulaşan ısrarlı çağrılara kulak vermeden edemezdik.

Ortodonti Eğitim Seminer Programı’nın hazırlık safhası biraz uzun sürdü çünkü en küçük ayrıntı için bile hiç acele etmeden çalıştık. İstedik ki, bu programa katılan her meslektaşımız, eğitim sonu için planladığımız ve öngördüğümüz “öğrenim hedefleri”ne eksiksiz ulaşsın.

  İngiltere’deki Ortodonti Master Programının Hocaları Tarafından Hazırlandı

Ortodonti seminerler dizisinde takip edilecek eğitim müfredatımız, İngiltere’nin ilk özel diş hekimliği fakültesini kuran ve merkezi Londra’da bulunan BPP University’nin (www.bpp.com) eğitim kadrosundan Prof. Dr. Simon Ash ve Dr. Parmjit Singh tarafından oluşturuldu. Ciddi bir eğitim kurumu disipliniyle hazırlanan müfredatta detaylar üzerinde titizlikle duruldu.


Toplamda yaklaşık 70 saatlik eğitim programı, her biri üçer günlük olmak üzere, üç farklı modüle bölündü. Modüller arasındaki sürede, bir önceki modülde elde ettiğiniz kazanım, bilgi ve becerileri hazmedecek, eksik olduğunuzu düşündüğünüz noktaları tamamlama fırsatı bulacaksınız.Dr. Parmjit Singh & Prof. Dr. Simon Ash
 
Elbette CV’lerine göz atabilirsiniz ancak şunu özellikle belirtmemiz gerekir ki Prof. Dr. Simon Ash, İngiltere başta olmak üzere bütün dünyadaki en saygın ortodonti hocalarından biridir.

Hatta İngiltere açısından birinci sıraya yerleştirsek, abartmış olmayız. Dr. Parmjit Singh ise, Prof. Ash’in uzun yıllar zarfında yetiştirdiği yüzlerce doktora öğrencisi arasından seçip, özel olarak eğittiği bir akademisyen.
 


Pratik Önemlidir, Fakat Sağlam Terorik Bilgiyle Beraber

Her konu için, uygulama ve pratik, hayatın yaşayan kısmıdır. Bu yüzden pratiğe dökülemeyen teoriler için “kuru bilgi” ifadesi kullanılır. Fakat her sağlıklı bilginin temeli doğru ve iyi kavranmış teori üzerine oturtulmalıdır. Bilimi, ampirik yöntemlerle edinilmiş becerilerden ayıran da zaten bu kanıtlı teorik bilgi değil midir?

Bu yüzden, VESTA olarak, Ortodonti Modüler Seminer Programı’nı bir bütün halinde düzenlemeyi, katılmak isteyen meslektaşlarımızı, her dört modüle birden yönlendirmeyi uygun bulduk. Böylece, ortodonti bilginizi, önce sağlam teorik temeller üzerine oturtacak, ardından da uygulamalar ile kağıttan hayata geçmesine tanıklık edeceksiniz.

 
 Üç Modülde Hangi Konular Var?

Kapsamlı eğitim müfredatımız, talebiniz üzerine size ulaştırılacaktır. Ancak yine de burada kısaca bahsetmekte fayda var.

Eğitim programımız, farklı tarihlerde icra edilecek üç ayrı modülden oluşuyor. Her bir modül üçer gün sürüyor. Yani toplamda 9 günlük, bir başka ifadeyle yaklaşık 70 saatlik bir programdan bahsediyoruz.

En çok yöneltilecek sorulardan birini peşinen cevaplayalım. Eğitimin sadece ikinci veya sadece üçüncü basamağına kayıt alamıyoruz maalesef. Çünkü program, bir bütün halinde hazırlandıktan sonra, toplamda 9 tam günlük bir sürenin hem yorucu, hem de zaman maliyeti açısından külfetli olacağı düşüncesiyle üçe bölündü.

Bizim tavsiyemiz, üç modülün tamamına birden kayıt olmanız ama evet, sadece birinci modüle kayıt olmanız mümkün. Bir ve ikinci modüle birlikte de kayıt olabilirsiniz. Ama sadece iki veya sadece üç veya iki+üç gibi kayıt seçeneklerini maalesef sunamıyoruz.

Birinci Modül
Bu programda, kraniyofasiyal bölgenin büyüme ve gelişiminin yanısıra, etkin hasta değerlendirme teşhis koyma yer alıyor. Gelişimsel anomalilerin etkili yönetimiyle birlikte, radyolojik ve dijital görüntüleme ilkeleri de bu bölümde ele alınan önemli konulardan.

İkinci Modül
Ortodontik tedavi planlama ilkeleri ve tedavi protokollerini öğreneceğimiz bu ikinci modülde, kapsamlı kayıt alma yöntemleri anlatılıyor. Vaka değerlendirme ilkelerinden, ortodontik tedavi için efektif planlamanın nasıl yapılması gerektiğine kadar birçok önemli başlık da yine bu modülün konuları arasında. Ayrıca sabit apareyler için tedavi protokol ilkeleri de kapsamlı şekilde ele alınıyor.

Üçüncü Modül
Eğitim programının yedinci günü, daha doğrusu 45. saatiyle başlayan üçüncü modülde, ortodontik tedavi ilkeleri, sabit ortodontik apareylerin yerleştirilmesine dair klinik prensipler, diş hareketinin biyolojik mekanizmaları da dahil olmak üzere; klinik ortodontik tedavinin tasarlanması ve planlanmasını öğrenmiş oluyoruz. Diş hareketlenmelerinin nasıl ciddiyetle değerlendirilip, kontrol edileceği de bu bölümün konuları arasında.

 =
 


ORTODONTİ UZMANI OLMAK

VESTA olarak, yanlış anlamalara engel olmak için, daima dürüstçe belirttiğimiz bir noktayı tekrar vurgulamakta yarar var. Üç modülden oluşan bu kursu tamamladığınızda, elbette bir “ortodonti uzmanı” haline gelmeyeceğiniz gibi, uzmanlık seviyesinde bir eğitim de almış olmayacaksınız.

Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, bir çok diş hekimi, fakültenin 3. sınıfından itibaren teorik ve uygulamalı eğitimini almış olmasına rağmen, ortodonti konusunda kendini eksik hissetmektedir.

Bu kurs esnasında, katılımcı hekimlerin okulda edindiği ortodonti bilgisi takviye ve konsolide edilmektedir.

Elbette ileri düzey çapraşıklıklar, kompleks vakalar noktasında hastaların uzman bir ortodontiste yönlendirilmesi gerekli ve kaçınılmazdır. Ancak hafif çapraşıklıkları düzeltebilmeyi, implant tedavisi yahut protetik planlama esnasında karşılaştığı, kompleks olmayan sorunları giderebilmeyi çoğu diş hekimi arzu etmektedir.

Özellikle büyük şehirlerde değil de periferde mesleğini icra eden meslektaşlarımız ve onların hastaları açısından bakıldığında, bu konu, çok daha büyük önem arzetmektedir.

Kursa katılan poliklinik sahibi meslektaşlarımızdan bazıları ise, kendilerini, polikliniğinde çalışan ortodontist hekimlerin bu kursa yönlendirdiğini ifade etmektedir. Çünkü poliklinik sahibi veya yöneticisi hekimler, ortodonti konusundaki yetersiz bilgileri yüzünden, orada çalışan ortodontistler ile iletişim problemleri yaşadıklarını, bunun da hastaların bütüncül tedavi proseslerinde sıkıntılara yol açtığını belirtmektedirler.

Ayrıca bu kursta, ortodontist olmak isteyen ve bunun için de ortodonti uzmanlığı eğitimine başvurmayı/başlamayı düşünen diş hekimlerine sağlıklı bir temel seviye kazandırmak amaçlanmaktadır.
 


Ardıl Değil, Simultane Tercüme

Süreyi daha verimli kullanabilmek adına, ardıl değil simültane tercüme yapılıyor. Bildiğiniz gibi, ardıl tercüme yapıldığında süre iki katına çıkmaktadır. Kaba bir hesapla, 4 gün olarak planlanan bir eğitim, aslında 2 gün olarak yapılabilmiş demektir.

İyi bir eğitim için, tercümeyi yapacak kişi de en az eğitmenler kadar önemli. O yüzden tercüman seçimi konusunda da gerekli hassasiyeti gösterdik. İngiltere’nin en kıdemli ve prestijli İngilizce-Türkçe çevirmenlerinden olan, VESTA’nın da yaklaşık 10 yıldır birlikte çalıştığı Kayhan Alsaç; her modül için eğitmenlerle birlikte Londra’dan İstanbul’a gelerek, tercümeyi simultane olarak gerçekleştirecek.Yılda Sadece 18 Kişi

Ortodonti Eğitim Seminer Programı, yılda bir kez olarak planlandı. Eğitim kontenjanımız da, öğrenim kalitesinin muhafaza edilebilmesi açısından 18 kişiyle sınırlandırıldı.

O yüzden, bir an önce koltuğunuzu rezerve etmenizi öneriyoruz.

Detaylı Müfredatımızı Mutlaka İnceleyin

Karar vermeden önce, Ortodonti Modüler SeminerProgramı’nın detaylı müfredatını mutlaka inceleyin.

Lütfen bize bir eposta gönderin
bilgi@vyg.com.tr

veya telefon (0212 481 02 20) edin, PDF formatında hazırlanmış dosyayı size ulaştıralım.


 


Ödeme Kolaylığı

Bonus, World ve Maximum kredi kartınızla vade farksız 5 taksitte ödeyebilirsiniz. Veya size en uygun ödeme şeklini karşılıklı konuşarak belirlemek için bizi arayın, birlikte karar verelim.

0212 481 02 20
0555 518 87 27

Eğitimle ilgili detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için lütfen tıklayınız. DrVesta.Com