Eğitim & Etkinlik » VESTA | Vestiyer Akademi
Oklüzyon Analizi ve Splint Yapım Kursu
0.00 TL
13-14 ŞUBAT 2021

Prof. Dr. Hanefi Kurt

Oldukça sık karşılaşılan TME rahatsızlıkları, hastanın yaşam kalitesinin yanı sıra, yaptığımız dental tedavilerin başarısını da doğrudan etkilemektedir. Bu eğitime katılan diş hekimleri, çene eklemi rahatsızlıklarını doğru şekilde teşhis ve tedavi etmeyi, bu rahatsızlıkların dental tedaviler üzerine etkilerini ve bu etkilerin ortadan kaldırılması için yapılması gerekenleri öğreniyor.

Eğitimle ilgili detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için lütfen tıklayınız. DrVesta.Com
Çene Eklemi (TME) Rahatsızlıklarında Uygulamalı Çözümler

Temporomandibular eklem rahatsızlıklarının ve semptomlarının görülme sıklığı toplumlara göre değişmekle birlikte % 60-70 oranındadır. Oldukça sık karşılaşılan bu rahatsızlıklar hastanın yaşam kalitesinin yanı sıra, yaptığımız dental tedavilerin başarısını da doğrudan etkilemektedir.

Bu rahatsızlıkların teşhis ve tedavisi; yalnızca hastayı bu konuda rahatlatmaya değil, muayenehanemizde uyguladığımız diş tedavilerinin başarısına da katkıda bulanacağı için, mesleğimiz açısından büyük önem arzetmektedir.

Bu eğitime katılan diş hekimleri, çene eklemi rahatsızlıklarını doğru şekilde teşhis ve tedavi etmeyi, bu rahatsızlıkların dental tedaviler üzerine etkilerini ve bu etkilerin ortadan kaldırılması için yapılması gerekenleri öğreniyor.ANATOMİDEN SPLİNT YAPIMINA,
GENİŞ BİR KONU YELPAZESİ

Eğitimde öncelikle, çiğneme sisteminin anatomisinden başlayarak, sistemin klinik muayenesi ve çene eklemi rahatsızlıklarının teşhisinde radyolojik görüntülerin kullanımı anlatılıyor. Klinik ve radyolojik muayenelerin ışığında rahatsızlıklar tek tek değerlendirilip, ayırıcı tanıları ele alınıyor.

Ardından, muayenehanedeki mevcut hastalarımızda veya yeni başvuranlarda en sık karşılaşılan şikayetler esas alınarak bu şikâyetlerle nasıl baş edilebileceği detaylı şekilde anlatılıyor.

Bir diş hekiminin, muayenehane ortamında yapabileceği işlemlerin detaylandırıldığı eğitim, her katılımcının muayeneden splint yapımına kadar birçok uygulamayı bizzat deneyimlemesi ile sona eriyor.SADECE 10 KURSİYER

Oklüzyon Analizi ve Splint Yapım kursumuzun uygulama bölümü oldukça detaylı ve kapsamlı olduğundan, kurs kalitesini yüksek tutmak amacıyla, katılmcı sayısı 10 kişiyle sınırlandırılmıştır.TME ÇALIŞMA KULÜBÜ


Katılımcı hekimlerin muayenehanelerinde gerçekleştirecekleri tedavilerden sonra oluşacak muhtemel sorularını cevaplamak ve edinilen bilgilerin pekiştirilmesini sağlayarak klinik başarıyı artırmak amacıyla, yılda bir veya iki kez “TME Çalışma Kulübü” toplantısı gerçekleştirilecektir.

Kursiyer diş hekimleri, katıldığı eğitimi takip eden TME Çalışma Kulübü toplantısına otomatik olarak kayıt edilecek ve ek bir ücret ödemeyecektir. Fakat daha sonraki toplantılara katılım veya tekraren katılım, ücrete tabi olacaktır.UYGULAMA

Eğitimin ikinci günü bütünüyle uygulamaya ayrılmıştır. Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi laboratuvar ve kliniklerinde gerçekleştirilecek olan uygulamalı bölüm, gayet zengin bir içerikle hazırlandı.

Ka
tılımcı dişhekimlerinin birbirlerini muayene etmesinden ölçü alımı ve splint hazırlamaya kadar birçok farklı uygulama kursiyer hekimler tarafından bizzat yapılacaktır.

  


KAYIT & DETAYLI BİLGİ

Kayıt olmak veya detaylı bilgi almak için 0212 481 02 20 veya 0555 518 87 27 no’lu telefonlardan VESTA ile irtibat kurabilir, PDF formatında hazırlanmış eğitim müfredat kitapçığının size ulaştırılmasını isteyebilirsiniz.
Eğitimle ilgili detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için lütfen tıklayınız. DrVesta.Com