Eğitim & Etkinlik » VESTA | Vestiyer Akademi
Ogmentasyon, A-PRF, i-PRF, S-PRF
0.00 TL
19 Aralık 2020

Dr. Haşmet Gökdeniz


Bu bir tam günlük eğitimde katılımcılar, bir yandan PRF ve i-PRF hakkında ihtiyaç duyduğu temel teorik bilgileri edinirken, eğitimin uygulamalı bölümünde ise öğrendikleri bilgiyi somutlaştırma imkanı buluyor.

Eğitimle ilgili detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için lütfen tıklayınız. DrVesta.Com
VESTA, Türkiye’de PRF ve i-PRF (Trombositten Zengin Fibrin / Platelet Rich Fibrin) denilince ilk akla gelen isim olan ve yıllardır bu konuda başarılı çalışmalara imza atan Dr. Haşmet Gökdeniz’i diş hekimleriyle buluşturuyor. Dr. Gökdeniz, uzun yıllara ve binlerce vakaya dayanan bilgi, birikim ve tecrübesini, meslektaşlarıyla paylaşıyor.

Bu bir tam günlük eğitimde katılımcılar, bir yandan PRF ve i-PRF hakkında ihtiyaç duyduğu temel teorik bilgileri edinirken, eğitimin uygulamalı bölümünde ise öğrendikleri bilgiyi somutlaştırma imkanı buluyor.KAFA KARIŞIKLIĞI

Trombositten zengin fibrin son zamanların en fazla ilgi çeken güncel konularından bir tanesi. Fakat çok fazla hekim tarafından trombositten zengin plazma (PRP) ile trombositten zengin fibrin (PRF) sanki aynıymış gibi algılanıyor. Halbuki trombositten zengin plazmada içerisine birtakım eksojen maddeleri koyduğumuz ürünü anlamalıyız.

Halbuki “Trombositten Zengin Fibrin” yani PRF dediğimizde dışardan kanın içerisine hiçbir şey katmadığımız, tamamen otolog bir malzemeden bahsediyoruz demektir.

Başlangıçta sanki bariyer membranlara alternatif bir materyal gibi algılandı trombositten zengin fibrin (PRF); ama günümüzde rejeneratif materyallerle yani greft ve membranlarla beraber kullanılmasının daha doğru bir yaklaşım olduğuna karar verildi.
TAMİR ESNASINDA VÜCUDUN İHTİYACI OLAN ÜÇ ŞEY:
KAN, KAN, KAN

Aslında vucudumuz kendi rejenerasyonunu kendi yapıyor. Bir başka deyişle biyolojimiz kendi onarım potansiyeline sahip. Bunu yaparken tamamen kendi malzemesini kullanıyor. Lökositler dışarıdan bir madde vucuda girince anında algılayıp cevap veriyor. Çünkü lökosit yara iyileşmesinde trombosit ile beraber çok önemli işler yapıyor ve yardıma ihtiyacı yok.

İşte 2001 yılında 2. jenerasyon PRF uygulamalarının ortaya atılmasındaki neden bu. Dışsal materyaller yerine otojen maddeler(kan) Gold Standart olarak ortaya kondu. Bu yeni bakış açısı yeni bir trend meydana getirdi: PRF.

Aslında PRF dediğimizde, kendi kanımız ile rejenerasyonu artırmak ve daha kaliteli hale getirmekten bahsediyoruz. Bunun için de kendi kanımızı kullanıyoruz.
HEDEFLER

PRF & i-PRF Eğitimi sonunda kursiyerlerin aşağıdaki bilgi ve becerileri kazanmış olması hedeflenmektedir.

• PRF ve i-PRF hakkında doyurucu bilgi edinmek
• Organik diş hekimliği
• PRF ve i-PRF’nin felsefesi
• Kullanım yerleri, endikasyonlar ve zamanlamama
• Hazırlama ve uygulama yöntemi
• Riskler, kontrendikasyonlar
• Elde etme, hazırlama yöntemi

Eğitimin pratik bölümünde, her kursiyer, kendi kan örneğini sentrifüje edecek, gerekli prosesleri uygulayarak PRF ve i-PRF hazırlayacaktır.EĞİTİM PROGRAMI

09:00 - 09:10 Hoşgeldiniz, Açılış
09:10 - 10:30 Greft ve Membranlar Hakkında Genel Bilgi ve Beklentilerimiz
10:30 - 11:30 PRF ve i-PRF nedir? Felsefesi. Organik Dişhekimliği, Organik Operasyon.
11:30 - 11:50 Kahve Molası
11:50 - 13:30 PRF ve i-PRF Hangi Vakalarda Kullanılır?
13:30 - 14:30 Öğle yemeği ve Toplu fotoğraf çekimi
14:30 - 15:30 Vakalar ile PRF ve i-PRF anlatımı. Alternatif Metod MPM(ABB)
15:30 - 15:50 Kahve Molası
15:50 - 17:30 Kan Alınarak PRF ve i-PRF Hazırlanması (Tüm kursiyerler yapacak)
17:30 - 18:00 Sorular ve CevaplarKAYIT & DETAYLI BİLGİ


Kayıt olmak veya detaylı bilgi almak için
0212 481 02 20 veya 0555 518 87 27 no’lu telefonlardan İlhan Köse ile irtibat kurabilirsiniz.

Eğitimle ilgili detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için lütfen tıklayınız. DrVesta.Com