Eğitim & Etkinlik » Geçmiş Etkinlikler
Los Angeles’ta İmplantoloji Konuşuyoruz
0.00 Euro
Prof. Dr. Nur Mollaoğlu, Yrd. Doç. Dr. Gülay Yıldırım

Eğitimle ilgili detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için lütfen tıklayınız. DrVesta.Com
Tek başına dünyanın 6. büyük ekonomisi olan Kaliforniya’nın kalbine, Los Angeles’a, ardından da Las Vegas’a gidiyoruz. Prof. Dr. Nur Mollaoğlu ve Yrd. Doç. Dr. Gülay Yıldırım, verecekleri eğitimin ardından, katılımcı hekimlerin sorularını cevaplıyor.

Atatürk Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları’nın direkt uçuşuyla Los Angeles’a hareket ediyoruz. Üç gecesini LA’da geçireceğimiz bu seyahati Universal Stüdyoları, Hollywood, Baverly Hills, Santa Monica vb ziyaretleriyle zenginleştiriyor, iki günümüzü de Las Vegas’a ayırıyoruz.ARKADAŞLARINIZLA BİRLİKTE KATILIN, DAHA UCUZA ALIN

2 kişi ve daha fazla bir arkadaş grubuyla birlikte katılmak isteyenler, çok daha cazip fiyatlarla eğitime ve seyahate katılabiliyor.

Bunun için 0555 518 87 27 no’lu telefondan İlhan Köse ile görüşebilirsiniz.
EĞİTİM KONULARI

Medak Medikal / IBS İmplant sponsorluğunda düzenlenen ve Prof. Dr. Nur Mollaoğlu ile Yrd. Doç. Dr. Gülay Yıldırım tarafından verilecek olan eğitim, iki ana başlık etrafında şekilleniyor.

Dental İmplantlarda Güncel Yaklaşımlar
Prof. Dr. Nur Mollaoğlu

Günümüzde diş eksikliklerini takiben oluşan boşlukların doldurulması amacı ile dental implant kullanımı oldukça yaygın tercih edilen bir uygulama haline gelmiştir. Yaygın kullanımı ile birlikte her geçen gün dental implant materyal ve teknolojilerindeki yenilikler giderek artmakta ve hekimlere her vakaya uygun farklı seçenekler sunulmaktadır. Bu yenilikler nelerdir? Operasyon öncesi ne tür değerlendirmelerin yapılması başarıyı arttıran faktörler olabilir son literatürler eşliğinde sunulacaktır.

BEB Teknik ile İmplant Uygulamaları
Yrd. Doç. Dr. Gülay Yıldırım

Daha pratik implant yerleştirmenin püf noktaları. Kemik bakımından yetersiz olan bölgelerde, kemiği fizyodispenser kullanmadan nasıl kondanse edebiliriz ve implant kavitesi açabiliriz? Spongioz kemiği sıkılaştırarak daha kortikal hale getirebilir ve daha stabil implantlar yerleştirebilir miyiz?UNIVERSAL STUDYOLARINDA ÇOCUKLUĞUNUZA DÖNÜN
Los Angeles denilince ilk akla gelen yerlerden biri, belki de ilki Universal Stüdyolarıdır elbette. Sinemanın sihrini bizzat yaşamak isteyenlerin olmazsa olmaz duraklarından biridir burası.


Devasa bir alanda kurulu bu “rüya kent”te korkudan heyecana bir çok duyguyu bir arada yaşayacak, bir gün boyunca çocuklar gibi eğleneceksiniz.

Ayrıca, hemen stüdyoların yanıbaşında bulunan “City Walk” akşam yemeği yemek, sokak şovlarını izlemek için sizi bekliyor
 SANTA MONICA’DA AKŞAMOcak ayında gidiyoruz ama Santa Monica yılın 325 günü güneşlidir merak etmeyin. Umarız 40 günlük soğuklar bize rastlamaz.

Hoş havası, halk plajları, güzel restoran ve mağazalarıyla, görülmeye değer bir yer olan kentin, akşamları cıvıl cıvıl olan bir de rıhtımı vardır: Santa Monica Pier
.

Oyun parkı, restoranlar, sahilde bisiklete binip paten yapan binlerce insan, sokak şarkıcıları ve sahile paralel olan trafiğe kapalı 3. Cadde. Santa Monica Pier, 
gün boyu ve geceleri cıvıl cıvıldır.BİLGİ ve KAYIT

Daha fazla bilgi ve kayıt için
VESTA | Vestiyer Akademi’ye
0212 481 02 20 ve 0555 518 87 27
no’lu telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Veya hemen şimdi bir eposta yollayabilirsiniz:
bilgi@vyg.com.trSEYAHAT ve VİZE HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR

Vize için ne zaman başvurmalıyım? Vize kaç günde alınır?
Her ne kadar 1 hafta zarfında alınır diye bir kanaat varsa da, her ihtimale karşı en az 30 iş günü öncesinden başvurmakta fayda var.

Başvuryu kendim mi yapmak zorundayım? Bu işlemi bir aracı firma da yapabilir mi?
Başvuru ile ilgili hazırlıkları kendiniz yapabilir veya bir vize işlem takip firmasından yardım alabilirsiniz. Hazırlık sürecinde yardım alsanız da, bazı biyometrik işlemler sebebiyle başvuru merkezine bizzat gitmeniz istenmektedir.

Vize için nereye ve nasıl başvuracağım?
ABD Büyükelçiliğine ait
http://turkish.turkey.usembassy.gov web sitesi ziyaret edildiğinde doyurucu bilgiye ulaşmak mümkün.

Başvuru için VESTA | Vestiyer Akademi’den hangi belgeleri alacağım?
Otel ve uçak rezervasyonları ile ilgili belgeleri ve davet mektuplarını size biz temin edeceğiz.

Yeşil pasaportum var, vize almak zorunda mıyım?
Evet.

ABD ye grubun gittiği tarihlerden farklı bir tarihte gidip dönebilir miyim?
Evet. Uçak biletleriniz farklı tarihli olarak alınabilir ancak bu durumda havaalanı-otel, otel-havaalanı transferlerini kendiniz gerçekleştirmek zorundasınız. VESTA, bu konuda bir yükümlülük kabul etmez. Ayrıca farklı tarihe bilet almaktan dolayı doğabilecek fiyat farkı da size yansıtılacaktır.

İstanbul dışından geliyorum, ABD uçak biletimi aktarmalı alabilir misiniz?
Evet ama bunun kayıt sırasında belirtilmesi gerekmektedir. Bilet fiyatında aktarma ile ilgili oluşan fark katılımcıya aittir.

Los Angeles ve Las Vegas’ta gezmek, alışveriş etmek için vaktim olacak mı?
Eğitim dışındaki vakitlerde, Los Angeles için grup olarak gerçekleştireceğimiz bir gezi programı yaptık. Las Vegas’ta ise farklı beklentiler, talepler olabilir düşüncesiyle, vaktin kullanımını katılımcılarımıza bıraktık. Detaylı program VESTA çalışanları tarafından size ulaştırılacaktır. Dilerseniz grup programına dahil olarak, dilerseniz bireysel olarak gezebilir, alışveriş edebilirsiniz.LOS ANGELES, CA

Kaliforniya’nın en büyük, ABD’nin ise en kalabalık ikinci şehridir. Venice Beach, Marina del Rey, Beverly Hills, Santa Monica ve Hollywood gibi dünyaca meşhur ilçeleri içinde barındıran Los Angeles, ekonomik açıdan ülkenin en zengin ve önemli şehirlerindendir.Downtown
: Los Angeles tarihi konusunda en fazla ipucunu bulabileceğiniz noktadır. El Pueblo de Los Angeles, Olvera Caddesi, büyük tern istasyonu Union Station, uzakdoğu kültürlerinden ipuçları veren Chinatown ve Little Tokyo, sanat müzesi Museum of Contemporary Art, Natural History Museum of LA (Doğal Tarih Müzesi) ve California Science Center şehrin İspanyol kökenleri hakkında daha fazla bilgi almak için görebiliceğiniz noktalardan bazılarıdır.

Universal Studios: Sinemanın sihrini bizzat yaşayacağınız en meşhur noktalardandır. Los Angeles gezisinin bir gününü mutlaka ayırmanız gereken Universal Film Stüdyolarında çocuklar gibi eğlenerek ve düzinelerce resim çekerek unutulmaz bir gün geçirirsiniz. Gece parkın hemen çıkışında bulunan Universal City Walk akşam yemeğiniz için en ideal yer olacaktır.

Hollywood: Sinema stüdyoları ve film yıldızlarının evleri burada konumlandığı için meşhur olmuş ve Amerikan sinema endüstrisiyle özdeşleşmiş bir bölgedir. Bulvarın en fazla turist çeken noktası ise Oscar törenlerinin mekanı olan Kodak Theatre’dır (yeni adı Dolby Tiyatrosu). Meşhur Walk of Fame (Ünlüler Kaldırımı) da burada bulunur. Kaldırımın üstünde yer alan büyük yıldızların içinde dünyaca bilinen isimleri görebilir, kaldırım fotoğrafçılarına makul bir ücret ödeyerek kendi yıldızınızla fotoğraf çektirebilirsiniz.

Santa Monica: Yılın 325 günü güneşli olan, ama serinliğiyle de sıcaktan bunaltmayan hoş havası, halk plajları, güzel restoran ve mağazalarıyla, görülmeye değer bir yer. Okyanus kenarına kurulu Santa Monica ziyeretçilerine 24 saat eğlence sunar. Gün içinde kumsal trafiği, Santa Monica Pier’deki (rıhtım) oyun parkı ve restoranlar, sahilde bisiklete binip paten yapan binlerce insan, sahile paralel olan trafiğe kapalı 3. Cadde, gün boyu ve geceleri cıvıl cıvıldır.

Long Beach ve Queen Mary: Değişik bir gün geçirmek için Long Beach’e kadar uzanabilirseniz Queen Mary gemisi ve restoranlarını deneyebilirsiniz.

Beverly Hills: Şan, şöhret, birbirinden güzel evler, dünya çapında alışveriş...LAS VEGAS, NV

ABD’nin Nevada eyaletinde, Mojave Çölü üzerinde kurulu bir kent olans Las Vegas, eskiden denetimden yoksun bir mafya şehri olmakla ünlüydü. Fakat günümüzde 1,5 milyona yaklaşan nüfusuyla muhteşem bir şehir halini almıştır. Birbirinden güzel onlarca otel içindeki inanılmaz şovlar ve aktiviteler, ziyaretçilerin anılarında unutulmaz tatlar bırakır.Las Vegas Strip: Havaalanına 5-10 dk mesafede bulunan Las Vegas Boulvarı üzerine kurulan oteller ile (diğer adıyla Las Vegas Strip) şehrin en hareketli alanıdır. Paris’in Eyfel kulesinden, Venedik’e, Mısır Pramitlerinden New York’a kadar bütün şehir ve ülkeleri bir arada, bir cadde üzerinde görmek oldukça enteresan bir duygudur. Strip’in dışında, “downtown” olarak adlandırılan “Fremont Experience” bulunmaktadır. İlk kurulan “casino”ların bulunduğu bu bölgede ışık gösterileri de yapılmaktadır. Las Vegas geziniz süresince hiç sıkılmadan gezebileceğiniz “Strip”, Las Vegas şehrinin en çok ziyaret edilen bölümüdür.

Alışveriş: Las Vegas alışveriş için de önemli bir merkezdir. Pek çok alternatifin yanı sıra indirimli alışveriş için de cazip outlet merkezleri vardır. Örneğin, Las Vegas Outlet Center, Strip’in güneyinde bulunur. Önemli markaları büyük indirimlerle satın alabilirsiniz. Fashion Outlet yüzün üzerinde mağazanın bulunduğu bir diğer outlet merkezidir. En önemli dünya markalarını %75’e varan indirimlerle almak mümkündür.

Hoover Dam: 30 mil uzaklıkta bulunan Hoover Dam, Amerika’nın en büyük baraji olup Nevada ile Arizona arasındaki sınırı oluşturur. Oldukça büyük ve heybetli bir görüntüsü olan Hoover Dam, vaktiniz varsa gidip görebileceğiniz yerlerden biridir. Bu arada Hoover Dam’a şehir içinden kalkan turlar ile gidebilir veya kısa süreli helikopter turlarından birine katılarak hem Hoover Dam hem de etrafında Lake Mead’i görebilirsiniz.

Lake Mead: Las Vegas’a yaklaşık yarım saat uzaklıkta yapay bir göldür. Dünya üzerinde bulunan yapay göllerin en büyüklerinden biri olan Lake Mead’de yüzme, yelken, balıkçılık gibi su sporlarının yanısıra, göl kenarı yürüyüşleri ve dağ tırmanışları da oldukça popülerdir. Daha çok yerel halk tarafından bilinen Lake Mead, çölün ortasındaki bir serap gibidir.

Red Rock’s: Las Vegas’a gelip şehrin ışıklarından ve kumar makinalarının gürültülerinden yorulduysanız; şehrin yaklaşık 25 mil kuzeybatısında bulunan Red Rock’s, dağ tırmanışı ve yürüyüşü yapmak için idealdir. Şehrin en romantik 10 yerinden biri olarak bilinir. Ateş kırmızısı dağların arasında bir gezi size tüm yorgunluğunuzu unutturacaktır.ÖNEMLİ NOT: Los Angeles ve Las Vegas hakkında verilen bilgiler genel amaçlı hazırlanmış olup, sadece bir kısmı gezi kapsamına dahildir. Gezi kapsamına dahil olmayan yerler, isteğe bağlı olarak, katılımcılar tarafından görülebilir.Katkılarından Dolayı Teşekkür Ederiz

          Eğitimle ilgili detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için lütfen tıklayınız. DrVesta.Com