Eğitim & Etkinlik » Geçmiş Etkinlikler

01- 02 Aralık  2018

Prof. Dr. Aslıhan Üşümez
Dt. Koray Sadettinoğlu

VESTA olarak, Prof. Dr. Üşümez ile birlikte gerçekleştirdiğimiz Dental Lazer Uygulma Kursunun, bu alandaki önemli bir boşluğu dolduracağına inanıyoruz. İki gün olarak planlanan kursumuzda; dental lazerlerin doğru şekilde kullanımı anlatılıyor.
Dr. Haşmet Gökdeniz

Bu yöntem sayesinde, yarım kibrit kutusu büyüklüğündeki lateral pencere yerine sadece 2.8 mm’lik bir delikten sinüs içine girilmekte, sinüs membranı balon şişirilerek eleve edilmektedir.
Prof. Dr. Nur Mollaoğlu, Yrd. Doç. Dr. Gülay Yıldırım

Prof. Dr. Hakkı Tanyeri, Doç. Dr. Hanefi Kurt, Prof. Dr. Çağrı Delilbaşı

İmplantolojinin, implanttan ibaret olmadığı anlaşılalı uzan zaman oldu. Bu konuda çok önemli ama genellikle gözardı edilen üç önemli konuyu mercek altına aldık: Sistemik Hastalıklar, TME&Oklüzyon, Yaranın Kapatılması.
Prof. Dr. Muzaffer Ateş

Bilimsel temellere dayalı hipnoz uygulamalarını hem teorik anlamda en iyi bilen, hem de büyük bir başarıyla uygulayan Prof. Dr. Muzaffer Ateş, bilgi ve tecrübesini, katılımcı hekimlerle paylaşıyor.
Dr. Uğur Ergin

VESTA, implant uygulamalarındaki eksik halka olan diş teknisyenliği eğitimlerine yeni bir soluk kazandırıyor. Türkiye’nin diş teknisyeni eğitimi konusundaki en tecrübeli isimlerinden biri olan Dr. Uğur Ergin’in vereceği; Straumann Lab Academy’nin desteğiyle düzenlenen “İmplantüstü Protezlerde Altyapı” kurslarının ilki “Siman Tutuculu Protezler” konusunda.
15 Kasım 2014, İstanbul

Dr. Martin Kinsella, 
Lisa Entwistle

Bilindiği üzere, son yıllarda giderek artan oranlarda uygulama alanı bulan yöntemlerden birisi de PRP ş
eklinde kısaltılan “Platelet-Rich Plasma / Trombositten Zengin Plazma”.

8-15 Eylül 2015, Curitiba & Rio, Breziyla

Prof. Dr. Bahadır Giray
Prof. Dr. M. Kemal Ünsal
Dr. Sérgio Rocha Bernardes
 
VESTA, implantoloji konusundaki kurslarına yepyeni ve benzersiz bir halka daha ekledi. Mükemmel bir klinik ortamında, sahasında yetkin Türk ve Brezilyalı hocalar nezaretinde, sizin için randevulanmış hastalara implant uygulayarak, bu alandaki bilgi ve becerinizi güçlendirmek isterseniz, hazırlanın, Brezilya’ya gidiyoruz.

19-23 Kasım 2014, Stuttgart

Prof. Dr. Bahadır Giray
Prof. Dr. M. Kemal Ünsal


Bir hastaya implant uygulama prosedürü kapsamında kaç farklı yol ayrımında, kaç tane kritik karar veriyorsunuz ve bu kararlar sizin bir sonraki adımınızı, dolayısıyla da tedavi sonucunu ne şekilde etkiliyor?  

Prof. Dr. Bahadır Giray ve Prof. Dr. Kemal Ünsal, bilimsel çalışmaları kendi klinik tecrübeleriyle harmanlıyor ve size, yürümeye çalıştığınız yolda karşılaşacağınız riskler, yol ayrımları ve kritik kararlara dair bir harita sunuyor.

Sadece 4 kişilik bir katılımcı grubuyla birlikte, dilediğiniz tarihlerde, Kuzey İngiltere’nin başkenti olarak anılan, İngiliz futbolunun kalbinin attığı, alışveriş mekanlarıyla ünlü Mançester’e davetlisiniz.

Türkiye’de botoks ve dermal dolgu konusundaki eğitimlerin öncüsü VESTA’dan yepyeni bir “dinle-izle-uygula” konsepti. Bu çok özel tasarlanmış eğitim programı, botoks ve dermal dolgu konusunda yeterli bilgi birikimi ve tecrübeyi size kazandırmak amacıyla hazırlandı.

Dileyen iki, üç veya dört kişilik grupla katılabilir. Fiyata 1-4 kişilik katılımcı grubunun tamamı dahildir.
12-21 Kasım 2016, İstanbul-Miami-Karayipler

12 Kasım Cumartesi günü İstanbul’dan Türk Hava Yolları uçağıyla başlayan yolculuk, Miami’de bir gece konaklamanın ardından, dünyanın en büyük gemisi, 5 yıldızlı “Allure of the Seas” ile devam ediyor...

18-21 Haziran 2015, Roma & Floransa

VESTA tarafından düzenlenen paketin içeriğinde Kongre katılımının yanısıra bir günlük Roma, bir günlük de Floransa gezisi bulunuyor.

Üç gece ve dört gün olarak organize edilen “seyahat + kongre” programı için 18 Haziran 2015 Perşembe günü İstanbul’dan hareket ediliyor.

Kurs: 16-17 Ekim 2015
Güney Kore
 Seyahati: 14-20 Ekim 2015

Prof. Dr. Yasemin Kulak Özkan
Dr. Jae-won Wang
Doç. Dr. Burçin Vanlıoğlu

İmplant uygulayan diş hekimlerinin bir çoğu, hem cerrahi prosedürleri hem de protetik işlemleri kendisi yapmaktadır. O yüzden gerek protetik açıdan gerekse cerrahi açıdan kendi içinde tutarlı bir tedavi planını uygulamak, tedavi esnasında ve sonrasında karşılaşılacak komplikasyonları minimum seviyeye indirecektir.