Eğitim & Etkinlik » Geçmiş Etkinlikler
Dental Lazer Uygulama Kursu
0.00 TL
01- 02 Aralık  2018

Prof. Dr. Aslıhan Üşümez
Dt. Koray Sadettinoğlu

VESTA olarak, Prof. Dr. Üşümez ile birlikte gerçekleştirdiğimiz Dental Lazer Uygulma Kursunun, bu alandaki önemli bir boşluğu dolduracağına inanıyoruz. İki gün olarak planlanan kursumuzda; dental lazerlerin doğru şekilde kullanımı anlatılıyor.
Eğitimle ilgili detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için lütfen tıklayınız. DrVesta.Com
BAŞARILI SONUÇLAR İÇİN DOĞRU YÖNTEMLER

Dental lazerler günümüzde dişhekimliğinin pek çok alanında hekime yardımcı ve tedavinin başarı kalitesini arttırıcı bir araç olarak kullanılmaktadır.

Dental lazerlerin en yaygın kullanıldığı tedaviler arasında; endodonti, periodontoloji, kavite preperasyonu, periimplatitis tedavisi ve yumuşak doku cerrahisi sayılabilir. 
 
Lazer tedavisinin başarısı, doğru parametreler ile doğru şekilde uygulamaya dayanır. Fakat ne yazık ki, lazer teknolojisinin diş hekimliği alanında ortaya koyduğu yenilikler, konunun bilimsel altyapısı ve kapsamlı teorik ve uygulamalı eğitim ihtiyacı, standart mezuniyet öncesi eğitiminin bir parçası olamamaktadır.

Bu bilimsel, kanıta dayalı ve yenilikçi tedavi yöntemini doğru ve başarılı bir şekilde kullanabilmek ise ancak çok sağlam ve 
kapsamlı bir eğitimle mümkün olabilmektedir.
 


Türkiye’de dental lazerer ve uygulama alanları konusunda geniş bir tecrübe ve bilgi birikimine sahip az sayıdaki akademisyenlerden biri, hiç şüphesiz Prof. Dr. Aslıhan Üşümez.  
 
VESTA olarak, Prof. Dr. Üşümez ile birlikte gerçekleştirdiğimiz Dental Lazer Uygulma Kursunun, bu alandaki önemli bir boşluğu dolduracağına inanıyoruz. İki gün olarak planlanan kursumuzda; dental lazerlerin doğru şekilde kullanımı anlatılıyor. Uygulama metodlarının yanısıra, farklı alanlardaki uygulamaları hakkında da bilgiler veriliyor. 


 
FARKLI DALGA BOYLARINDA CİHAZLAR

Dental lazer alanında düzenlenen eğitimler, genelde bir firma sponsorluğunda gerçekleştirilmekte, bu yüzden de sponsor firmaya ait ve belirli bir dalga boyundaki cihazlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Oysa VESTA olarak Prof. Dr. Aslıhan Üşümez ile düzenlediğimiz Dental Lazer Uygulama Kursunda, farklı dalga boylarına sahip cihazlara ait, doğru ve bilimsel temellere dayalı bilgiler aktarılmaktadır. Gerek etki mekanizmaları, gerekse uygulama alanları karşılaştırmalı şekilde anlatılmaktadır. 
 
LAZER CİHAZI ALANLAR, ALMAYI DÜŞÜNENLER

Dental lazerler pahalı yatırımlardır ve yatırımı yapan hekimlerin bununla ilgili eğitimi en iyi şekilde alması gerekmektedir. Aksi takdirde cihazın etkili bir şekilde kullanılamadığı görülmektedir. Ödenen maliyetler de âtıl birer yatırım olarak gerek kiliniğin (mikro düzeyde), gerekse ülkenin (makro düzeyde) ekonomisine yük olmaktadır. 
 
Bu kursumuzda hedefimiz lazer almayı ve uygulamayı düşünen hekimlerin yanısıra, daha önce dental lazer almış ve etkin şekilde kullanamamış hekimlerin de gerek ve yeter ölçüde bilgi, beceri, tecrübe kazanmalarıdır.
 

 
EĞİTİM İÇERİĞİ
 
Eğitim süresince, katılımcı hekimlere, dental lazerlerin hem yumuşak hem sert dokuda doğru şekilde uygulanmasına dair kapsamlı teorik bilgi veriliyor.

Video sunumları ile desteklenen teorik derslerde, kursiyerlerin,  hem bilimsel temelleri kavraması, hem de söz konusu uygulama alanları hakkında karşılaştırmalı bilgiler sahip olması hedefleniyor.
 
Kursun pratik bölümünde ise, katılımcı diş hekimleri, video destekli teorik anlatımlarla öğrendiği metodları, koyun çenesinde bizzat uygulama fırsatı buluyor. Eğitmenlerin rehberliğinde ve nezaretinde, sözkonusu uygulamaları birebir deneyimleyerek bilgisini pekiştiriyor.


  

 
UYGULAMA
 
Eğitimde, önce eğitmenlerin yaparak, ardından bizzat her bir katılımcının yapması istenen uygulamalar:

• Dil bölgesi alınmamış koyun alt çenelerinde 
yumuşak doku işlemleri
• Çürüklü çekilmiş insan dişlerinde kavite preperasyonu
• Kanalı açılmış çekilmiş dişlerde kanal dezenfeksiyon 
işlemleri
 

 
Eğitim Sonunda Sınav ve AALZ Sertifikası
 


BİLGİ & KAYIT

Kurs katılımı hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için VESTA | Vestiyer Akademi’den İlhan Köse ile irtibat kurabilirsiniz:

0212 481 02 20 - 0555 518 87 27 / ilhan.kose@vyg.com.tr
 
 
Eğitimle ilgili detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için lütfen tıklayınız. DrVesta.Com